Mezoterapia Kraków, zabieg mezoterapii w Instytut ArtDeco
logo strony Artdeco Instytut Urody

Mezoterapia Kraków


Mezoterapia Kraków

Mezoterapia -  jest to zabieg działający miejscowo, polegający na dostarczenie bezpośrednio do skóry substancji leczniczych regenerujących lub odżywczych. W kosmetologii wyróżnia się:

Mezoterapia igłową

W tej metodzie substancje aktywne wprowadzane są bezpośrednio do skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle lub za pomocą specjalnych urządzeń wykonujących mikronakłówanie w naskórku czyli mezoterapia mikroigłowa. Mezoterapia mikroigłowa jest bardziej skuteczna od mezoterapii bezigłowej ponieważ mamy tu do czynienia z bezpośrednim wprowadzeniem substancji odżywczych w głąb skóry, co skutkuje szybkim efektem widocznym odmłodzeniem skóry wygładzeniem i ujędrnieniem jej.

Mezoterapia bezigłowa

To zabieg bezinwazyjny polegający na wprowadzenie substancji aktywnych metodą elektroporacji. Urządzenie wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który powoduje zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej wywołujący mikropory w skórze umożliwiające przenikanie substancji odżywczych.

Zabieg mezoterapii igłowej jak i mikroigłowej jest zabiegiem inwazyjnym, ponieważ igły uszkadzające skórę pobudzają ją do regeneracji. W związku z tym jest to doskonały zabieg anty age w szczególności do skór dojrzałych.