Depilacja laserowa Kraków, zabieg depilacja laserowa ArtDeco
logo strony Artdeco Instytut Urody

Depilacja laserowa Kraków


Depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa - wykorzystująca do zabiegu energię świetlną jest również nazywana foto-epilacją, gdyż proces usuwania owłosienia opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że dostarczona do skóry energia świetlna mająca swoje źródło w skoncentrowanej wiązce światła pulsacyjnego emitowanego przez IPL działa wybiórczo, czyli na części składowych komórek, które wykazują zwiększoną tendencję do pochłaniania światła. Należy do nich melanina znajdująca się w komórkach włosa. Destrukcja termiczna obejmująca włos i wszystkie jego elementy wewnątrz jego skóry nie przenosi się na pozostałe tkanki i nie powoduje ich uszkodzeń, a jedynie niewielkie rozgrzanie.

Wskazania do zabiedu depilacji laserowej.

Większość kobiet decyduje się depilację laserową ze względu estetycznych i kosmetycznych innymi powodami mogą być:

  • hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie u kobiet typu męskiego spowodowane androgenami lub hypertrychoza, czyli mocne owłosienie, do którego dochodzi w skutek przekształcenia się mieszków włosowych w grube ciemne włosy.
  • innym powodem mogą być ciągle wzrastające włosy po depilacji depilatorami elektrycznymi lub po depilacji woskowej lub spowodowane goleniem ciągłe drażnienie i zapalenie mieszków włosowych.

Na czym polega depilacja laserowa laserem IPL?

Urządzenie IPL emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które docierają do struktury włosa i je niszczą. Energia świetlna zamieniana jest na energię cieplną, która dociera do włosa i go niszczy. Światło IPL działa na włosy w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Nie poddają mu się włosy, które jeszcze nie wyrosły i nie widać ich na powierzchni skóry. Dlatego, aby zabieg trwałego usuwania owłosienia był najbardziej skuteczny należy wykonać odpowiednią serię depilacji IPL.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zanim przygotujemy się do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy skonsultować się z kosmetologiem w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonywanego zabiegu. Skóra poddawana depilacji laserowej musi być pozbawiona nadmiernego owłosienia, dlatego należy wykonać golenie miejsc poddawanych zabiegowi na 2-3 dni przed depilacją laserową. Na 3 tygodnie należy zaniechać stosowania leków i ziół (dziurawiec, jeżówka, miłorząb) o działaniu fotouczulających. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować innych form depilacji niż golenie. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać i wykonywać pilingów chemicznych. Tydzień przed zabiegiem nie należy używać kremów z kwasami AHA.

Depilacja laserowa Kraków, zabieg depilacji laserowej w salonie ArtDeco

Zabieg depilacja laserowa trwa od 15 minut do 1 godziny w zależności od wielkości obszaru podawanego zabiegowi.

Serdecznie zapraszamy zapraszamy do rezerwacji. Kontakt do Salonu Kosmetycznago ArtDeco.