logo strony Artdeco Instytut Urody

Zabiegi kosmetyczne – aktualności


USUWANIE TATUAŻY

Decyzja o zrobieniu tatuażu często podyktowana jest impulsem, aktualnymi wydarzeniami w życiu. Zdarza się, że po latach nie wydają się one już tak istotne, a wręcz chcielibyśmy wymazać je z pamięci oraz… z własnego ciała. Wzór może być również nieudany lub po prostu znudzić się jego właścicielowi. W takich przypadkach z pomocą spieszą najnowsze metody usuwania tatuażu.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu KOSMETOLOG przeprowadzamy konsultacje. Do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja. Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser.

Efekty zabiegu

Laserowe usuwanie tatuażu to niezwykle skuteczny sposób w większości przypadków. Całkowite usunięcie wymaga wielu sesji. Każdy zabieg powoduje ok. 20% rozjaśnienie tatuażu jeśli nie znajduje się on w bliźnie. Q-Switch pozwala na trwałe usunięcie zmiany pigmentowej, w tym przede wszystkim tatuażu. Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane. Z czasem barwnik znika całkowicie.

Jak to działa?

Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu barwnika umiejscowionego w skórze, dzięki  czemu następuje rozbicie komórek, w których zawarty jest barwnik. Rozbity pigment zostaje pochłonięty przez makrofagi, a pozostałości przesuwane są ku górze naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się, aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów.

Miejsce poddane działaniu lasera staje się białe, po ok.1 h  robi się czerwone, powstać również może obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Obrzęk ten sygnalizuje nam, iż barwnik został trafiony wiązką lasera. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodni. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii wydłuża się.

Laser Q-Switch posiada precyzyjny układ kontrolujący wiązkę zarówno po wyjściu z kryształu jak i   po przejściu  przez układ optyczny, a emitowana wiązka światła bardzo dokładnie i równomiernie rozbija barwnik znajdujący się pod skórą.

Dodatkowym atutem urządzenia jest równomierna moc. Urządzenie kosmetyczne posiada dwa filtry różnej długości, dlatego można wykorzystać go do dużej ilości zabiegów.

Liczba zabiegów zależy od:

koloru przebarwienia/tatuażu

- wielkości/gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika

- typu przebarwienia/barwnika

- gęstość osadzania pigmentu

- koloru skóry (im mniej opalona skóra tym bezpieczniejszy oraz efektywniejszy zabieg)

- indywidualnej reakcji układu immunologicznego na laser

Zalecenia pozabiegowe:

 • zakaz zdrapywania strupków,
 • nawilżanie/natłuszczanie,
 • stosowanie filtrów p/słonecznych (SPF 50);

Możliwe efekty uboczne:

 • niecałkowite usunięcie barwnika,
 • zmiana koloru tatuażu (gł. makijaż permanentny – stosowanie barwników metalicznych),
 • zaburzenia barwnikowe (odbarwienia i przebarwienia),
 • blizny i bliznowce (u osób predysponowanych),
 • infekcje bakteryjne,
 • reakcje alergiczne;

Przeciwwskazania:

 • skłonność do powstawania blizn (gł. przerosłych, keloidów),
 • choroby tkanki łącznej w wywiadzie,
 • terapia doustną izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii,
 • bardzo duża powierzchnia tatuażu,
 • ciemne fototypy skóry;
                                                                                       Zabieg usuwania tatuaży
Wielkość obszaru zabiegowego Cena 1 zabiegu
Mały tatuaż do 2 cm kw. od 150 zł do 300 zł
Średni tatuaż od 2 cm kw. do 5 cm kw. od 300 zł do 500 zł
Duży tatuaż powyżej 5 cm kw. od 500 zł do 700 zł
Przy zakupie pakietu 4 zabiegów 25% rabatu.
Z uwagi na różnorodność wzorów, kolorów i techniki wykonania tatuażu każdorazowo wycena jest indywidualna. Wycenę usunięcia Twojego tatuażu możemy przesłać drogą elektroniczną po wcześniejszym otrzymaniu zdjęcia tatuażu do usunięcia.